Devrekani Belediyesi Resmi Websitesi

FACEBOOK

BAŞKANIN MESAJI

Ana Sayfa » BAŞKANIN MESAJI

Çok değerli Devrekani’li hemşerilerim; Her anlamda farklılıklar zengini olan Güzel ülkemizin, müstesna bir köşesi olan ilçemizin; Değişen Dünya ve Türkiye koşullarına adaptasyonu için; Gerek Ekonomik, gerek sosyal, gerekse kültürel anlamda her türlü hamleye ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz yeni dönemde temel amacımız insanları ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, siyasi ayrım gözetmeden, tevazu, gayret ve samimiyetle çalışmalarımızı sürdürmek olacaktır.

    Köyüyle, mahallesiyle, gurbetiyle, sılasıyla, el elde, gönül gönülde güç birliği yaparak mevcut dinamiklerimizi harekete geçirmek ana hedefimiz olacaktır.

    Ekonomimizin temel taşı olan Tarım ve Hayvancılık eksenli Ekonomik güçlenme; Kırsal Turizm, yöresel ürünlerin pazarlanması, tarımsal ürün çeşitliliğinin artırılması başta olmak üzere bir çok ekonomik başlıkta devam edecektir.

    İlçemizin  temel  sorunları  olan  içme  suyu  rehabilitasyonu,  üst  yapı çalışmalarına hız kazandırma, parklarımızda peyzaj çalışmalarını artırma, kültürel ve sportif faaliyetlerin çeşitlendirilmesi ile yarınımızın geleceği olan çocuklarımıza güzel bir Devrekani hazırlama gibi hizmetlere ağırlık vererek 2023 vizyonunu yakalamaya çalışacağız.

   Enerjimizi hiç bir zaman polemik ve geçmişi sorgulamak gibi bize zamana kaybettirecek sözlemlerle değil, “Gelecekte daha güzel bir Devrekani için neler yapabileceğiz ? ” anlayışlı bir tarz da harcayacağız.

      Bizim için dün dünde kalmıştır. Yarın bizim için daha önemlidir

    Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimizi saygı ve sevgiyle selamlıyor; Her türlü işlerinde başarılar diliyorum.

                                                                                                                                      Engin ALTIKULAÇ

                                                                                                                              Devrekani Belediye Başkanı