14°C
KASTAMONU HAVA DURUMU14°C Sisli
03666381013 info@devrekani.bel.tr

Başkan Özgeçmişi

- +

1,118 total views, 6 views today

 MÜMTAZ  ALİUSTAOĞLU

 

__________1966 yılında Kastamonu ili Devrekani ilçesinin Bozkoca Köyünde doğdu. İlk ve Orta Öğrenimini Devrekani Merkez ilkokulunda, Lise öğrenimini Devrekani Lisesinde tamamladı. Askerliğini 1986 yılında Kayseri Hava İndirme Tugay Komutanlığı bünyesinde Paraşütçü Komando olarak yaptı. Uzun yıllar Kastamonu ve Devrekani’de otomotiv sektörü başta olmak üzere ticaretle uğraştı.

_______Siyasi hayatına 1989 yılında Anavatan Partisi Devrekani Gençlik Kollarında  başladı ve  1996 yılında Anavatan Partisi Devrekani İlçe Başkanlığı görevine seçildi. 1999 yılında Anavatan Partisinden Devrekani Belediye Başkan adayı oldu. 2000-2005 yılları arasında Devrekani Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi başkanlığını yaptı. 2004 ve 2009 Mahalli İdareler Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinden Kastamonu İlçeleri arasında en yüksek oy yüzdesiyle iki dönem Belediye Başkanı Seçildi.  Gördüğü lüzum üzerine Adalet Ve Kalkınma Partisinden istifa ederek 2014 Mahalli İdareler Seçimlerine Bağımsız Belediye Başkan Adayı olarak girdi ve bu seçimi yine rakiplerine göre ilçe halkının da desteğini alarak en yüksek oy yüzdesiyle kazanarak 3.Dönem Belediye Başkanlığı görevine seçildi.

              _Başlangıcından itibaren Devrekani’ye hizmetin her kademesinde önemli görevler üstlenerek bir çok hizmetleri olmuştur. Gençlik yıllarından itibaren sosyal yaşantısında siyasetle iç içe bir yaşamı tercih eden Sayın ALİUSTAOĞLU Halen Belediye Başkanlığı görevi yapmakta olup evli ve 2 çocuk babasıdır.